Živly - začátek

22. října 2013 v 21:55 | Velerina |  Vel-chan povídky
Zbrusu nová povídka! :D Užijte si ji~ A ano, jména čarodějek jsou věci v určitém jazyce :P Dost nápověd xD


Podle pověsti se kdysi před tisíci lety sešlo pod Krvavým měsícem 5 čarodějnic. Jejich jména byla: Aqua, Ignis, A'ris, Patriae a ta nejsilnější a nejmoudřejší z nich, Universi. Společně si chytily za ruce, takže tvořily pěticípou hvězdu. Kámen uprostřed začal zčistajasna zářit a tak se vytvořil svět. Každá z čarodějnic se poté proměnila do zvířat, které mají znázorňovat jejich sílu. Aqua se stala savcem žijícím pod vodou, Ignis vzplanula a poté vzlétla, v podobě hořícího ptáka, A'ris zčernala a také vzlétla, Patriae se změnila na vznešené zvíře s jemnou srstí. Ale o Universi žádná z nich nevěděla. Najednou zmizela, ani vidu, ani slechu. Pouze Patriae se zmínila o záhádném okřídleném plazovi, který se vznášel vysoko na obloze, skoro až výš, než kam sahaly nejvyšší hory a kde ani kyslík nezasáhl. Po deseti letech bloudění po planetě, kterou čarodějky stvořily, se nakonec rozhodly stvořit mnohem chytřejšího a silnějšího tvora, než jsou sama zvířata, která doposud vytvořily. Po hodinách učení a dloumání konečně došly ke správnému zaříkávadlu. Nakreslily tak křídou pěticípou hvězdu, když vtom se na zem snesl okřídlený plaz, měníc se na pátou čarodějku, Universi. Varovala své sestry, aby to nedělaly, ale ony ji neposlouchaly. Chtěly stvořit něco dokonalého, čemu se nevyrovná jen tak nějaké zvíře.
"Sestřičky, prosím," žádala je Universi vlídným a moudrým hlasem,"nedělejte to, to, co stvoříte, nebude dokonalé. Ikdyž bude chytřejší i silnější, necítím z toho nic dobrého."
"Ale no tak, co se tak může stát?" zvolala nezodpovědná Ignis. Vždy ráda riskovala, to už byla její povaha. O něco moudřejší Patriae však namítla: "No nevím... taky se necítím moc dobře."
"Děvčata, no tak," promluvila Aqua,"co se může stát? Ikdyž to bude vážné, jsme přece stvořitelky světa, kdykoli můžeme tento výtvor odstranit." A'ris jen tak postávala opodál. Co se týče její povahy, už odpradávna byla nerozhodná a dělala často chyby. Proto se držela svých sester, aby si byla jistá, že neudělala něco špatně. A tak si Universi vzdychla, napřáhla ruce ke středu hvězdy jako ostatní dívky a po ostré záři před nimi leželo mládě zvláštního tvora. Nemělo srst, na rukou i na nohou mělo pět prstů a vydávalo to hlasitý zvuk, který se ani jedné z čarodějnic nelíbil.
"Co to je? Jak tohle může být to dokonalé stvoření?" stěžovala si Ignis.
"Panečku, to je ale zvuk!" kryla si uši Aqua. Patriae ale jenom popošla k nahému stvoření, zvedla ho a začala ho houpat.
"Ale děvčata... je to jen mládě. A navíc vždyť je tak roztomilé!" řekla Universi a přistoupila k Patriae.
"Fajn, tak pokud je to jen mládě, pak si ho vychovávejte vy," hodila to všechno břímě Ignis na dvě dívky kochající se krásou dítěte.
"Podle mě.... podle mě by bylo fér to vychovat společně. Naučíme ho všem našim zvykům a kouzlům, a tak bude moct tvořit jiné," prohlásila A'ris. Poprvé měla dobrý pocit z toho, co řekla. A tak se narodil první člověk, kterého pojmenovaly Monarcha...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 10. listopadu 2013 v 19:53 | Reagovat

Pěkné ;)

2 Velerina Velerina | Web | 11. listopadu 2013 v 21:34 | Reagovat

'Kujííí ^^

3 Aiko *SB* Aiko *SB* | 25. května 2014 v 10:42 | Reagovat

pěkná :3 povedla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama