Moje stížnosti na logiku dnešní generace

13. listopadu 2014 v 11:18 | Velerina |  • Moje pocity, úvahy a různé blbosti! xP
Tak! Dnes jsem tu, abych si postěžovala na tento svět! :D Omlouvám se, pokud použiji sprosté výrazy.. :c
Leriane jsou tyhle věci nejspíš jedno, ale mně na tomhle tak trochu záleží. Vyjadřovat se jde i bez vulgarismu, ne? ;)


1. Kluci aneb šampónci
A začneme hned od něčeho, co mě přímo štve! :D (Možná bych ten vulgarismus mohla proměnit v challenge ._. Dám tento článek bez sprostých výrazů, či ne? *-*) Dnes jsou kluci - samozřejmě ne všichni ;) - samý "Nešahej mi na vlasy, ráno jsem si je geloval!" a to, že holky na rande zmoknou, to je jim jedno. (: Zdá se mi, že je čím dál míň gentlemanů a že slušné chování pomalu mizí z tohoto světa. Kluci jsou víc a víc namyšlení. Nebudu tu říkat, co je správné a co ne - to by bylo stejné jako Habsburkové kdysi s jejich rekatolizací. (: Kdo neví, co je to rekatolizace, ihned padejte na Google, protože je to poměrně důležité pro náš stát. Ale uznejte, holky... chcete mít kluka, co se stará jenom o sebe, nebo gentlemana, který vám bude nosit tašky a pomáhat vám? ^^ Taky budete určitě radši, když vám kluk řekne, že jste krásné, než když vám řekne, že jste sexy. Sexy je povrchní. Pojednává to jen o těle. Kdežto krásná, to je něco jiného. Synonymum pro půvabná, ladná. (:
2. #Swag
"Pojďte holky, dáme selfie!" Okay, dělejte si, holky, co chcete. Foťte se klidně s šílenými výrazy, to mi zas tak nevadí. Ba naopak, je to docela sranda. ^^ Ale polonahé fotky? Před zrcadlem? Co tím chcete dokázat? Akorát vám "vzrušení" kluci řeknou, že jste sexy a zbytek vašich přátel bude říkat, jak jste blbé. Drby se mezi holkami roznesou rychle, to mi věřte. A některé jsou opravdu libové.

3. Panna nebo ne?
Hodně dívek dnešní doby mají své poprvé už v třinácti. Dobře, tohle je tu už odpradávna a v některých zemích je to dokonce i povoleno, ale o tom tu teď nemluvím. Copak nestojí za to si počkat aspoň ty dva, tři roky? První sex patří k lásce. Jasně, může to být úžasný pocit, ale k čemu to je, když k tomu druhému necítíte silné vztahy a nepřitahuje vás? Můžete si být jisté, že tento je pravý, ale věřte mi, on není. Pokud na vás spěchá, prostě to on není! Jestli vás má dotyčný opravdu rád, musí respektovat váš věk a pocity, třeba jestli se toho bojíte, či ne. Nevím, nedokážu o tom moc mluvit, přece jenom je mi teprv 13 - vlastně už za týden 14 (: - a stále jsem panna. Nestydím se za to. Jsem ráda.
Já si počkám. ;)

4. Ty jsi gay/lesba? Fuj!
Tohle je tu už od středověku. Nemůže se to už změnit? Copak nejsme dost vyspělí, abychom konečně pochopili, že to prostě tak je a nechali homosexuály být? Zakořenila to v nás církev, která v některých zemích ještě teď bojuje proti homosexuálům. Jenže je to úplně k ničemu. Není to váš problém, je to jejich život a oni si zvolí, jakou cestou se vydají. A jestli si z nich bude dělat někdo srandu, přísahám, že jim odpálkuji hlavu (stejně jako Memory svému bratrovi :D) a pak jim ji nabodnu na tyč! Protože je to úplně nesmyslné!

5. Jak můžeš poslouchat to a to?
Chápu. Každý máme odlišný styl. Ty si klidně poslouchej Frantu Květíka, ale já si zůstanu u svých Sick Puppies. Co ale nikdy nepochopím, proč někdo někoho odsuzuje jen proto, že poslouchá něco jiného? Mně osobně se nelíbí One Direction. A nikoho s tím nezatěžuji. Je to jejich styl, musí se to respektovat. Vtípkům se třeba zasměji, ale když někdo někoho ponižuje kvůli tomu, přijde mi to nesmyslné. Přiznám se - kdysi jsem taky nadávala do toho, jak jsou blbí. Bez urážky. Ale prostě... bylo mi 12, mno. xD Byla jsem hloupá a nechovala jsem se moudře. Možná si řeknete "ježiš, je to jenom jeden rok", ale i ten jeden rok mi stačil k tomu, abych něco pochopila. Třeba to, jak hloupě jsem se zachovala a to, že příště tu chybu už nemůžu udělat. Polepšuji se každým dnem. A stejně to tak mám zde. Nestojí mi na to nadávat do jiného hudebního stylu. Včera jsem byla v Besedním domě, poslechnout si swing. Nikdy jsem do tohohle hudebního stylu moc nebyla, ale řekla jsem si: "Jak můžu posuzovat nějaký hudební žánr, když ani nevím, jak zní?" Mno a nakonec jsem musela uznat, že to nebylo moc špatné a dokonce mi ten koncert přece jenom několikrát vykouzlil úsměv na tváři. (:

6. Ach, ten kyslík.
Tímto se dostáváme od společenských problémů ke spíše ekologickým a ekonomickým záležitostem. (:
"Kdyby stromy produkovaly wi-fi signál, to by se šetřilo. Škoda, že produkují pouze kyslík" - svatá pravda. Lidem dnes nezáleží na přírodě. Samozřejmě, že nemluvím o všech lidech. Celý tento článek prosím berte s nadhledem, nechci někoho urazit. (: Ale prostě... peníze, peníze, peníze. Peníze jsou vše. Stromy? Z těch se dělají peníze, ne? To je vše, co lidé znají. Kyslik, lidi! Kyslík! Bože můj, můžete být miliardáři, ale těch peněz si bez kyslíku moc neužijete! Česká republika má jedno z nejznečištěnějších ovzduší v Evropě. Není čas s tím něco dělat? Vyhazovat odpadky do koše je taky strašně těžké, co? A nebo taky zasadit pár stromů a kytek. Ne, na to jsme moc líní. Rodiče hážou na své děti špatné zvyky. "Normálně to jablko odhoď, je to přírodní." Nezapomeňte na to, že je v tom spousta chemických úprav a trvá tomu 15 dní, než se to rozloží. To stejné se slupkou od banánu - 5 měsíců. Víc sem psát nebudu, pokud vás zajímá délka rozkladu i třeba obyčejných věcí jako je třeba papír, koukněte SEM.

Víc mě dnes nenapadá, jsem unavená (proto jsem taky doma), ale nemůžu usnout kvůli sousedovu psovi. -.-
Mimochodem, yay! Dala jsem článek bez vulgárních slov! Blbý není vulgární, ne? ._.
~Velerina
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kimesuke Kimesuke | Web | 13. listopadu 2014 v 14:31 | Reagovat

Musím s tebou u hodně věcí souhlasit. V podstatě ze všemi body se setkávám každý den ._. jen nevím co ti přijde špatné na slově "sexy" když se to správně použije, tak je to podle mě dobré slovo ;D. Ale jako "krásný" je přeci jenom takové- hezčí nom.
Co se týče toho sexu no- abych byl upřímný taky jsem na to nečekal moc dlouho ><. Ale doted toho nelituji, proč? Protože s Yukim jsme stále spolu.

2 beepinka beepinka | Web | 13. listopadu 2014 v 19:29 | Reagovat

To souhlasím..slušní kluci pomalu mizí..ještě,že můj přítel je na mě hodný ..a že jsem hezká mi říká ..jsem ráda=).                       Souhlasím..rozhodně se mi nelíbí ,jak rychle mizí zelené plochy na naší planetě ...jen kvůli penězům. A ..joo polonahé fotky taky nechápu..kam ty holky dávají mozek -.-

3 Tayusha - はたけ多代 Tayusha - はたけ多代 | Web | 14. listopadu 2014 v 16:35 | Reagovat

Konečně článek na něco opravdu v dnešní době se dějícího. (Ta věta nedávala smysl. xD)
Jsme ráda že to konečně někdo řekl, a sakra máš pravdu! Od toho Swag, přes ekologii až k homosexuálům.
Protože, do háje, dnešní lidi jsou jakoby spadli z ráje zvaném nevědomost, tváří se jakože nic a nebo naopak se tváří jak to není příšerný. Lidé by měli být více otevření novým věcem a více ochranářští k tomu co nám země nabízí, (budu se opakovat, ale-) sakra je to důležité!

Mám strach že jednou umřu na nedostatek kyslíku, někde v hromadě jaderného odpadu (nemluvím o skládce, protože brzo bude tohle svinstvo úplně všude) obklopená zombie s mobily v ruce, drmolící slovo swag a další tomu podobné smysl postrádající výrazy. Hned vedle řeky plné hnijících zbytků zvířat které jsme vyhubili. Protože, zatraceně ano, tahle planeta není jenom naše. TT-TT It's depressive.

4 Ooomarie ♥ Ooomarie ♥ | Web | 14. listopadu 2014 v 18:41 | Reagovat

Mám na to uplně (ale úplně! :D) stejnej názor jako ty...

5 Kira Yume Kira Yume | E-mail | Web | 14. listopadu 2014 v 19:22 | Reagovat

Holka... ty mi mluvíš z duše! Napřed... chci pochválit za článek bez vulgarismu. :D Upozorňuji na to, že se v tomhle komentáři pár těch slovíček objeví. ^^" A teď k následujícím bodům.
1. Máš pravdu. Vlastně.. pravdu máš ve všech bodech, ale prostě... no... um... měla bys prostě vědět, že v tomhle máš jednoznačnou pravdu! Čím dál víc gentlemanů se vytrácí a přibývá čím dál víc, jak píšeš, 'šampónků'. Tyhle kluky umpřímně nemůžu snést a nejraději bych je postřílela. A kdybych mohla, všechny tyhle nevyspělý debily pošlu do vojny. Konečně by byli plešatí a poznali by, jaké to je být opravdovým mužem.

2. Taky nepochopím. V dnešní době se už i prvňačky na sebe patlají make-up. A ty
'vyvinutější' dámičky s tunou make-upu na ksichtě si prostě na sebe nemůžou obléknout něco, co je naprosto zakryje. K tomuhle bodu ani nemám co říct, jednak by to byli samé hejty na tyhle (dle mě) lehké děvy a jednak... taky bych je postřílela.

3. Mně osobně se mi tohle naprosto znechucuje. Popravdě budu raději jeptiškou, než-li... hm.
Já sama tomuhle ještě moc nerozumím, ale ten, kdo má pohlavní styk (dejme tomu od těch 13 let), je pro mě jediné. Děvka.

4. Gayů a lesbiček jsem potkala už spousty. Nikdy nepochopím ty lidi, co je odsuzují jen proto, že je vzrušuje opačné pohlaví. Jako kdyby kluk s holkou, co se olizují po celém obličeji, nebylo už tak nechutné.

5. Přiznávám, taky jsem byla taková. :D One Direction taky nemohu snést, ale už jsem se skoro odnaučila říkat o nich něco hnusnýho (to platí i u těch ostatních, které moc nemusím, a že jich zatraceně je).

6. PŘE-SNĚ TAK! Jak pro někoho můžou být důležitější peníze, než-li kyslík? Jasně, peníze jsou všechno. Ale kyslík... sakra. To je něco, bez čeho člověk žít nedokáže. Jenže si to spousty lidí neuvědomuje. Když jsem byla menší a hodila jsem posmrkaný kapesníček do trávy, máma mi za to pěkně vynadala. Od té doby vždy vyhlížím, jestli někde nezahlédnu odpadkový koš. A! Odpadky by se měli spalovat. Myslím, že házet odpadky do oceánu je tolikrát horší, než hodit kus šlupky na cestu.

Už-už jsem chtěla začít psát 7. bod. Článek se mi moc líbí, a to z velké většiny proto, že na to mám stejný názor. Co mě ale nejvíc z toho štve, je dnešní generace malých dětí. Třeba dneska, pod okny mi řvaly malý holčičky (asi tak 6-7 let), co řvali na číču: "Spádni! Spádni! Spádni!" Jako... doprdele co? Postřílet. Upálit. Ukřižovat. Holka, já jsem ráda, že jsem se narodila ve 20. století.

6 Yuii Yuii | Web | 15. listopadu 2014 v 17:42 | Reagovat

Gratuluji k ''bezsprostému článku'' xD
Máš to opravdu hezky napsané a na to že jsi tak mladá tak to máš v hlavě celkem srovnané. V hodně věcech s tebou souhlasím, ale třeba to s těmi kluky... všichni nejsou takoví, ale taky holky nejsou ty co bývaly.. takže bych to vzala z obou stran, ale jinak co jsi řekla/napsala - v tom s tebou souhlasím, jen prostě.. Když chceš mít holku princeznu tak se chovej jako princ, protože na vola čeká kráva. :)
Ale jinak vážně vcelku souhlasím že to co jsi napsala je pravda... Aspoň já to považuji za pravdu, SWAGGY klučíci to mohou vidět zase jinak, a prostě jim to nemůžeš vtlouct do hlavy.. co ty víš.. možná my žijeme blbě že nejsme součástí davu .-. už asi píšu srajdy... xD

7 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 22. listopadu 2014 v 13:41 | Reagovat

Amen.

Svatá pravda! Souhlasím s tebou ve všem ! :)

8 Tohru- Tohru- | E-mail | Web | 8. prosince 2014 v 16:00 | Reagovat

So všetkým s tebou súhlasím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama