Houmstak!

10. dubna 2016 v 14:37 | Velerina |  • Moje pocity, úvahy a různé blbosti! xP
Kdo mě zná již delší dobu, ví, že patřím do hrooozně moc fandomů.
Jednu chvíli jsem byla Potterhead, Creepypasterkou jsem v podstatě pořád, Marble Hornets, HYBRID, OFF, Whovian, různá anime. (Teda až na Supernatural, to mi jde naprosto proti srsti.) Ale jeden fandom, který má na mě největší vliv a který má u mne speciální místečko, je Homestuck fandom. Kdo se zajímá o mé další kecy, nechť přečte celý článek.


Homestuck... jak bych měla popsat Homestuck. Je to internetový webkomiks o čtyřech dětech, které omylem zničily svět pomocí hry, a o 12 mimozemšťanech zvaných trollové. Pokud jste si pod pojmem "trollové" představili ty škaredé obludy, dost šeredně jste se zmínili. Ani to slovo "mimozemšťané" není dost dobré vysvětlení. Trolly mám namysli spíše internetové trolly (lásku projevují vzájemnou nenávistí) a jediné, co je liší vzhledově od člověka, je to, že mají šedou kůži a rohy.
A proč že ten fandom tak zbožňuji?
Jednoduše protože se mezi fanoušky nachází skvělí cosplayeři...

...skvělí umělci...

...a skvělí animátoři.
A proč tohle vlastně píšu?
Jednoduše se s vámi chci podělit o to nejlepší, co jsem v tomto fandomu našla: animace, lyricstuck videa. Tak tedy začněme.
Na začátku jsem vám stručně - dost stručně - popsala, o co v komiksu jde. Jenže problém je ten, že jednak je ten děj o dost komplikovanější, a jednak je to pouze čtvrtina celého obsahu. Komiks je totiž dlouhý asi 500 kapitol. Hrozné, že? Já sama jsem se tím zatím neprokousala do konce. Avšak klobouk dolů tomuto pánovi/slečně. (Dejme tomu pánovi) Ten vzal celý příběh a vložil to do jedné animace, která vypadá velmi pěkně. A já sama si přeji, aby nikdy neskončila. Achjoo, proč trvá jen 3 minuty ˇ ˇ"

Nic nechápete, že? To je dobře, polovina fandomu totiž také ne. Jak jsem již zmínila, děj je příliš komplikovaný a rozvedený na to, aby byl stručně popsán. Další člověk, kterému se podařilo pěkně zpracovat historii Homestucku, je animátor Emptyfeet. Nemám k tomu co dodat, takže prostě tady je video:

No a o speedpaintech ani nemluvě! Bez dalších zbytečných slohovek, zde jsou.A boha. Komiks se stal tak populárním, že máme i své písničky.

Ale abych se tu příliš nevytahovala.
Každý fandom má své chyby. Ani Homestuck není perfektní. Vstoupit do něj je zároveň jako sebevražda, protože... jednoduše, feels overflow.A pokud se jen tak čirou náhodou stalo, že jsem někoho navnadila na tento komiks... což silně pochybuji.
Prvně vás varuju - není český překlad. Vše je v angličtině a některá slova neznám ani já. Tudíž, chytněte své slovníky. Ač se komiks zdá prvně naprosto nudný, překousejte se přes ten začátek. Teprve pak vám začnou postavy přirůstat k srdci.
Číst můžete zde: mspaintadventures.com
No nic. Pro dnešek se s vámi loučím. :)
~Velerina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inu~ Inu~ | Web | 10. dubna 2016 v 15:51 | Reagovat

o tomto som už počula a musím s tebou úplne súhlasiť. cosplaye aj obrázky na tento komix sú dokonalé <3 Čítať to asi ešte nezačnem, pretože neni toľko času, ani neviem natoľko anglicky, ale dobrý článok, dozvedela som sa o Homestucku nové informácie :3

2 Ryuu L Ryuu L | Web | 15. dubna 2016 v 10:10 | Reagovat

konečne som sa o Homestucku dozvedela niečo viac, pretože keď som to videla po nete, tak môj výraz bol len WTF? a bola som tak lenivá, že sa mi o tom nechcelo ani hladať XDD ale tak- konečne viem čo je vo veci :D
inak som taktiež pošuk čo patrí do milión fandomov, ale má každý z nich strašne velmi rád :33 (hmm, možno inšpirácia pre ďalší článok o fandomoch? XD)

3 Reita-chan Reita-chan | Web | 15. dubna 2016 v 18:31 | Reagovat

hmm zaujímave ale asi som veľmi lenivá aby som si komix prečítala XD asi niekedy inokedy :D ale cosplaye a tie obrázky sú krásne :D veľmi s ami páčia a musím priznať že som to už niekde videla len nevie kde presne :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama